Eddy

46,00 zł
Brutto

Innowacyjne końcówki endodontyczne do płukania kanałów korzeniowych | Maksymalna efektywność płukania przy minimalnym wysiłku.

Sterylny blister po 2 szt.

Ilość
In Stock

Aktywacja dźwiękowa płukanki ułatwia efektywne czyszczenie całego systemu kanałów korzeniowych zęba bez ograniczania irygacji ultradźwiękowej (technologia piezoelektryczna). Bezpieczna i prosta w użyciu końcówka ze sprężystego włókna poliamidowego idealnie irygującego kanał korzeniowy bez naruszania struktury zębiny.

  • Opakowanie sterylny blistr po 2 szt.

Więcej informacji

Skuteczna irygacja za pomocą drgań o wysokiej częstotliwości
Końcówki irygacyjne VDW EDDY przeznaczone są do pracy ze skalerem pneumatycznym (Airscaler) w częstotliwości 5000-6000 Hz.

Wibracje wprawiają końcówkę poliamidową w drgania o wysokiej amplitudzie. Ten trójwymiarowy ruch pobudza kawitację i strumienie dźwiękowe – dwa czynniki, o których do niedawna wiadomo było, że są wywoływane przez pasywną irygację ultradźwiękową (PUI – passive ultrasonic irrigation) i które kojarzono z precyzyjnym oczyszczaniem ścian kanałów korzeniowych. 

Kawitacja
Na skutek drgań końcówki irygatora w płukance tworzą się pęcherzyki tlenu, które pulsując zgodnie z częstotliwością fali dźwiękowej i zderzając się, powodują implozję. Wytwarza się energia sprzyjająca skutecznemu usuwaniu zanieczyszczeń. 

Strumienie dźwiękowe
Wysokiej częstotliwości fale dźwiękowe pobudzają przepływ płynu wzdłuż pracującego w kanale narzędzia powodując zawirowania płynu płuczącego. Wiry akustyczne skutecznie usuwają z kanału korzeniowego resztki miazgi i opiłki zębiny. 

Komfort pracy: oszczędność czasu i wygodna obsługa 

  • Końcówki irygacyjne EDDY przeznaczone są do jednorazowego użytku. 
  • Są gotowe do użycia, wysterylizowane i opakowane w  sterylnych blistrach.  
  • Nie ma potrzeby dokumentowania częstości ich użytkowania. 
  • Prosta obsługa, oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy przykręcić sterylną końcówkę irygacyjną do rękojeści skalera pneumatycznego Airscaler i podłączyć do silnika unitu stomatologicznego.

Dodatkowa informacja

Im dokładniejsza irygacja, tym skuteczniejsze leczenie kanałowe.

Od tego, jak dokładnie zostanie oczyszczony cały system kanałów korzeniowych zależy sukces leczenia endodontycznego. Badania kliniczne wykazały, że aktywacja dźwiękowa płukanek antybakteryjnych takich, jak NaOCl i EDTA zwiększa ich wydajność i jest bardziej skuteczna niż przepłukiwanie kanałów za pomocą kaniuli irygacyjnej.

Aktywacja dźwiękowa płukanki ułatwia efektywne czyszczenie za pomocą końcówki EDDY całego systemu kanałów korzeniowych zęba. Przenoszenie energii drgań narzędzia do płynu płuczącego zwiększa penetrację roztworu do wąskich kanalików. Resztki miazgi i opiłki zębiny skutecznie usuwane są nawet ze ścian kanałów o skomplikowanej anatomii.

System irygacyjny EDDY  jest bezpieczny i efektywny. Zwiększa skuteczność leczenia kanałowego.

Nowy produkt

Pliki do pobrania

Product brochure

EDDY Product brochure

Pliki do pobrania (1.07M)

Compatible Airscalers

Compatible Airscalers for EDDY

Pliki do pobrania (288.45k)

Direction for use

EDDY Direction for use

Pliki do pobrania (218.45k)

Case study

Case study from Dr. Vittorio Franco: Irrigating the root canal

Pliki do pobrania (3.16M)

Case study

Case study from Dr. Vittorio Franco: Understanding sonic-powered irrigation

Pliki do pobrania (112.09k)